neděle 9. srpna 2009

Bike Park Leogang a Saalbach X-line

Konečně jsme taky někam vypadli, už to chtělo. A povedlo se nám to maximálně, počasí nejlepší co mohlo bejt, poježdění do konce sil, nikomu se nic nestalo a kola taky drželi. Vyráželi jsme ve středu večer v sestavě: Čelkisss, Pítrs, Tomášek a Já Lukášek. Cesta utekla ani nevim jak, kolem 1 ráno ve čtvrtek jsem byli v Leogangu. Rychle zakempovat za městem na plácku u cesty. Ráno nástup do bikeparku. Koupili jsme si permici na 3 dny za 70 eur (platí i na saalbach a další lana) nevim možná by se to dalo vymyslet i jinak ale neřešili jsme to. Pojezd v leogangu je hustej, nechá se vyjet kabinkou do mezistanice, kde začínaj 3 tratě, vostrej DH , FreeRide s milionem klopenek, a další lehčí freeride lesem s klopkama a malejma dablíkama. Nebo se dá vyjet až na konečnou do 1700 m n.m. odkud vede singltrail asi 2,5km a z něj se můžeš napojit na ty 3 tratě, což dá asi 5km sjezdu kterej jedeš pohodičkou tak 15-20min no prostě fšecko.......... Různě jsme to kombinovali, lanovka jezdí furt takže neřešíš nic. Na parkovišti u lanovky jsme zakempovali a druhej den byl cíl Saalbach a X-line.
Lanovka na X-line je hned u hlavní silnice jmenuje se Schattberg X-press a je to super nová záležitost vyveze tě do 2000m ani nevíš jak. No a v týhle vejšce začíná, (pro nás neskutečná věc) 6,5 km dlouhej trail s převýšením přez 1000m, je tam fšecko, začátek vede ve svahu ve vykopanym korytě, mega klopky lavičky boule, tobogán v kulých jak sviňa a všechno navazuje plynule a hladce, potom následuje asi 200m traverz po rovině ,tady aspoň si odpočineš, pak začne vostrej dh trail v lese, koryto, šutry, klopky, boží. Vyjedeš z lesa dáš si top speed po štěrkovce, vjezd do lesíka a vracečka kolem skály a seš u mezistanice a pokračuješ dál, kamenitý esíčka po louce a zase lesní prasáž, další odpočinkovej přejezd po štěrku, a zas lesní mordor a dvě luxusní drěvný klopky a traverz do dalšího lesa, kde začíná asi 70m dřevnej chodník v kuse, a potom závěrečná nekonečna kořenová klikatice, občas proložená lávkou nebo dřevěnou klopkou a pak přijedeš šťastnej a vyšitej k lanovce. Celý se to jede s pauzičkama asi 30min a stačej ti tak 3 jízdy. Celý je to udělaný jako strašně zábavná trasa, snad všechny zatáčky jsou klopky a přesto je to i dostatečně těžký, podle toho jak to pouštíš.
Po tomhle úletu jsme se rozhodli, že si to další den dáme znova. Odpoledne jsme dali koupačku v nedalekym Zell Am Zee a vrátili jsme do Saalbachu zakempovat. V sobotu teda znova X-line, už to máme nalítaný a je to ještě větší zábava, poslední jízdu jsme se vyvezli z mezistanice nahoru, dáváme vršek dvakrát.
Vyjezdili jsme se do mrtva ( hlavně Čelo ), Dali jsme celkem za tři dny asi 60km čistě z kopce. a to se ti jen tak nepovede.
A samozřejmě všude krásný výhledy a panoramata na Alpy, pořád se nemůžeš vynadívat..............

Žádné komentáře:

Okomentovat