neděle 5. července 2009

Nová DH trať v Peci

Jedlová jede v pondělí, tak co v neděli? Co takhle si potrénovat na úplně nový trati, na který se za tejden pojede MČR. Jasná volba, jedem. Naložili jsme s Tomem Ibizu a valíme směr Pec pod Sněžkou. Takže hned k trati, Prostě Bomba!!!! fakt racing trať. Začátek placatej, něco jako Klínovec, celá první půlka v lese, měkká hlíná, muldy, kořeny několik přemostění potůčků, vršek je dost podmáčenej jak furt ch*ije (to asi nevyschne), pak se to začne svažovat a je to zase trochu jako Bouřnák (pořád mezi stromama), celkově dost široký a hravý, pak výjezd na sjezdovku, která se přejíždí napříč asi 100m traverzem (dost bomby), kde to tahá dolu, ale dá se to. Výjezd do dalšího lesíka taky taková speed pasáž, která končí příjezdem pod lanovku, kde jsou esíčka proložený dvěma paleťákama, všechno docela ve sklonu na trávě, tahle pasáž končí takovym HC úsekem, ke kterýmu přilítneš dost rychle a musíš to skoro zastvit a na tý travě je to mazec, samotnej úsek je dost prudkej s malejma pařízkama a šutrama, dá se tady slušně zabít, vylítneš z toho šutrovou sekcí, kde jsou holý šutry a vostrá do leva po rovině a výjezd na sjezdovku, tady hned na začátku paleták kteréj se dá letět tak 15m po něm máš top speed kterou držíš v esíčkách po trávě co to dá až do cíle, mezi tim jsou ještě dva další menší paleťáky. Celý to může bejt tak 2km dlouhý. Je tam všechno co má bejt 5 paleťáků a několik dalších lávek a můstků, bahno, kořeny, šutry, pomalá technika a speed pasáže, je to docela těžký a zároveň strašně zábavný. Navíc krásný výledy na Sněžku a další kopce.
Ale je tady taky dost naprd parkovyště, který je od lanovky dost daleko a jak jinak musí se z něj tlačit po asfaltce do kopce. U lanovky ani není dost místa na celej kemp a navíc se sem autem nesmí. Další velký a podstatný mínus je totálně zabržděná lanovka, která sotva stíhala a to tady bylo jen asi 20 lidí s kolama + turisti a systém vožení kol, jako byl na Ještědu nahoře čekáš na kolo a nevíš kdy ti přijede a navíc lanovka nemá na otáčce zpomalování, takže se musí zpomalovat celá, když nakládaj a vykádaj kola a turisty co to neuměj. Nevim co se bude dít, až sem naběhne 200 bikerů. Vkelaři podle mě vůbej netušej, co na ně za tejdem čeká, myslim že se z toho všichni pos*rou :-) A další třešnička: 5 jízd za 300,-!!!! celodení permici doufám zavedou, ( i když jsme stihli asi od 10 do 16 jen 6 jízd ?!)
Ale zajezdili jsme si kvalitně, trať je na jedničku, ale musí se vyladit všechno kolem.

nafotili jsme takněják celou trať, fotky jsou napřezkáčku nenavazuje to moc

galerie ZDE

jsem hvězda:

3 komentáře:

 1. je to jasný, nejaka svině v peci cejtí prachy tak dala 60 za jízdu...

  2lukas: kdy tam jedeš a čím?

  OdpovědětVymazat
 2. Jedem tam asi zase dodávkou s vildou a sme opět plný, pořád máme s tou dopravou problémy, zatim není jistý nic jen to že tam stopro jedu!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. MKR
  Je problém s dopravou lidí ??? nebo svařenýho lešení ... ??? Došla mi licence ale o víkendu běhám po TD FEM. Na Klínovec a Rokýtku bych někoho pobral ... jestli se nebude bát že mi rencek nebrzdí a ve velký rychlosti zavírám oči :o)

  OdpovědětVymazat